Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Program wieloletni na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025 - edycja 2021

Utworzono dnia 30.09.2021
Czcionka:

Minister Rodziny i Polityki Społecznej

Program wieloletni na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025 - edycja 2021

1.Tytuł zadania publicznego:

Kompetentni, świadomi i bezpieczni.”

2. Termin realizacji zadania publicznego od 2021–06–01 do 2021–12–31

3. Grupa docelowa” osoby w wieku 60+ zam. m. Nowy Sącz i powiat nowosądecki, które chcą nabyć lub zwiększyć swoje kompetencje cyfrowe w zakresie obsługi komputera i korzystania z Internetu.

Program szkolenia:

1."Komputer od podstaw" - 15 godz., zakres tematyczny: jak działa komputer, urządzenia wejścia / wyjścia, nauka posługiwania się myszą i klawiaturą, zapisywanie i podstawowe operacje na plikach, obsługa przeglądarek internetowych, cyber bezpieczeństwo.

2."Senior w wirtualnym urzędzie" - 4 godz., zakres tematyczny: założenie profilu zaufanego, zapoznanie z funkcjonalnością platformy epuap, portal m-obywatel, portal pacjent.gov.pl,

3."Finanse w Internecie" - 8 godz. zakres tematyczny: bankowość intern. - praca na bezpłatnych symulatorach transakcji bankowych, zakupy w Internecie (portale, sklepy, epodróże), portal podatki.gov.pl,

4. "Kultura w Internecie" - 4 godz., zakres tematyczny: wirtualne muzea, zasoby biblioteczne dostępne on-line, serwisy do słuchania muzyki, oglądania filmów i spektakli, rezerwacja biletów do przykładowej placówki kultury (teatr/kino).

5."Komunikowanie się przez Internet", 8 godz., zakres tematyczny: co to są media społeczn, założenie konta na wybranym portalu, nauka korzystania z funkcjonalności danego portalu, założenie skrzynki e-mailowej, wideorozmowy (np. z wykorzystaniem skype, google meet itp.).

6.”Bezpieczny Senior- nie dam się oszukać” – 2 godz., zakres tematyczny: metody najczęściej stosowane przez oszustów, jak działa policja, jak weryf. próby oszustwa, jak prowadzić rozmowę z oszustem, co robić gdy zostałem oszukany, gdzie uzyskać pomoc gdy będę pokrzywdzonym.

Każdy z bloków tematycznych będzie omawiany w kontekście bezpieczeństwa.

Uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe, notatniki, długopisy i pendrive.

Zakładamy, że nie każdy uczestnik ukończy wszystkie moduły szkoleniowe.


ZAŁĄCZNIKI:

plakat

Utworzono dnia 30.09.2021

Formularz

Utworzono dnia 30.09.2021

Pogoda

Kalendarium

Imieniny