Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Procedura dostarczania produktów leczniczych dla osób będących w kwarantannie

Utworzono dnia 03.04.2020

W załączeniu procedura dostarczania produktów leczniczych z aptek ogólnodostępnych dla osób będących w kwarantannie domowej na terytorium małopolski

Bank Żywności

Utworzono dnia 31.03.2020

 

Ośrodek Pomocy Społecznej przyjął w zeszłym tygodniu 19 ton żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. Jest to kolejna edycja pod nazwą Podprogram 2019.

Tą formą pomocy objęci zostali mieszkańcy Gminy Podegrodzie, którzy składali wnioski w Ośrodku. Aby uzyskać skierowanie dochód osoby samotnie gospodarującej nie może przekraczać 1402 zł z kolei na osobę w rodzinie1056 zł. Wszystkie informacje o programie są na bieżąco publikowane na stronie internetowej Ośrodka.

Wobec aktualnej sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID 19, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Pracownikami Referatu Zarządzania Drogami i Cmentarzami oraz Ochotnikami ze Straży Pożarnej z Brzeznej, Brzeznej Litacz, Naszacowic, Podrzecza, Stadeł i Podegrodzia przygotowali ponad 1300 paczek żywnościowych, które przez kilka dni strażacy rozwozili do wskazanych miejsc zamieszkania.

Dodatkowo OPS pozyskał z Krakowskiego Banku Żywności ok 2 tony prowiantu dla rodzin z terenu Gminy Podegrodzie, które zostały objęte kwarantanną a którym rodzina czy znajomi nie są w stanie zapewnić pomocy. Dane o takich osobach są przekazywane do Ośrodka przez Sanepid lub Policję. Do chwili obecnej Ośrodek nie otrzymał informacji o takich osobach

Koronawirus: Wojewoda małopolski uruchamia specjalną infolinię dla seniorów

Utworzono dnia 24.03.2020

Koronawirus: Wojewoda małopolski uruchamia specjalną infolinię dla Seniorów.

"W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną wojewoda małopolski Piotr Ćwik uruchomił specjalną infolinię dla Seniorów – z myślą o tych, którzy potrzebują pomocy w tych trudnych chwilach. Dzwoniąc na infolinię, osoby starsze mogą uzyskać rzetelne informacje, zalecenia i wskazówki, jak odnaleźć się w obecnej sytuacji."
Numer telefonu 12 392 11 10 działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–17.00.

 

Tryb udzielania pomocy żywnościowych dla osób objętych kwarantanną

Utworzono dnia 20.03.2020

W załączeniu pismo dotyczące trybu udzielania pomocy żywnościowych dla osób objętych kwarantanną

Uzyskanie pomocy społecznej

Utworzono dnia 18.03.2020

W załączeniu umieszczamy listę dokumentów niezbędnych do uzyskania pomocy społecznej. Wniosek powinien być opatrzony czytelnym podpisem na każdej stronie załączonych druków.

Zalecenia dla zakładów pracy

Utworzono dnia 16.03.2020
  Zalecenia dla zakładów pracy w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa 14.03.2020 W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, MR - we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym - przygotowało zalecenia dla zakładów...
czytaj dalej na temat: Zalecenia dla zakładów pracy

Pogoda

Kalendarium

Imieniny